Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011

In jos

Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011 Empty Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011

Mesaj  nicu Mier Oct 05, 2011 12:43 pm

Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011

Romania nu trebuie sa ia parte la aceasta jertfa fiindca ceea ce jertfesc ei jertfesc demonilor si nu lui Dumnezeu.
Dumnezeu este dincoace de perdea, dincoace de stigmatele lui Christos. Daca ne ducem in continuare crucea si ramanem in ascultare, daca nu ne dezicem de stigmatele lui Christos, atunci inseamna ca ramanem in Christos, ramanem in Dumnezeu.


Lasati-i,schimbarea pe care o doresc ei, este sortita esecului inca din start.
Oare pentru ei, care se sfasie in mania lor, s-ajunga pamantul pustiu si sa se stramute stancile din locul lor?(IOV 18:4)
Motivatia lor este una idolatra, isi apara doar burtile. in veci nu se va cobora foc din cer peste jertfa lor, cauza lor nu va strabate cerul fiindca nu se supun cauzei lui Christos, singura cauza care a ajuns la cer.
Oricat se muncesc, Dumnezeul lor nu le va raspunde fiindca Dumnezeul lor nu este Dumnezeu.

Pe când toate popoarele umblă fiecare in numele dumnezeului sau, noi vom umbla in Numele Domnului Dumnezeului nostru, totdeauna si in veci de veci!

Ei vor o democratie reala, dar democratia, oricat de reala ar fi, ea este o erezie.


”Și am văzut un înger puternic, care striga cu glas tare: „Cine este vrednic să deschidă cartea și să-i rupă pecețile?”
(Apocalipsa 5:2)
Cine este vrednic pentru a aduce judecata asupra sistemului? Apostolul Ioan a plans din cauza ca nu era nimeni, nici unul macar, care sa biruie sa deschida sulul cu sapte peceti. In final se va gasi un popor ce poarta stigmatele lui Christos si va birui sa scoata sabia din stanca.
Doi mesia se vor naste din acest popor, Esau si Iacov,Cain si Abel,Ismael si Isac,Saul si David.
Aceasta este sabia cu doua taisuri ce va pierde pe unii si va mantui pe altii.
Mantuirea va fi prin credinta.


Eu ma pun sa trag un pui de somn exact ca si Iona sau ca Iisus in timp ce ei se vor lupta cu morile de vant si vor striga la Dumnezeul lor BAAL, MAMONA, CRISNA, ALAH SAU CARE O FI.
Sa strige tare, fiindca Dumnezeul lor este Dumnezeu; se gandeste la ceva, sau are treaba, sau este in calatorie, sau poate ca doarme, si se va trezi.
Sa se arate odata pentru totdeauna care este Dumnezeul adevarat. ”Daca Domnul este Dumnezeu, mergeti dupa El; iar dacă este Baal, mergeti dupa Baal!”-1 Împărați 18:21


Ne dorim cu totii o schimbare, ceea ce este un lucru bun. Si eu imi doresc o schimbare si cred ca nu este om sanatos sa nu si-o doreasca. Numai ca aceasta dorinta ne poate fi fatala fiindca schimbarea nu poate veni de orisiunde.
In primul rand, schimbarea trebuie sa vina prin linia lui Avraam si aceasta linie sau bunecuvantare a lui Avraam, o are Romania. De aceea, tot ce vine din afara, nu poate fi curat.
”Culeg oamenii struguri din spini sau smochine din mărăcini?”(Matei 7:16)

In al doilea rand, schimbarea nu vine prin samanta femeii roabe sau a celei mai putin iubite ci prin samanta femeii libere si a celei mai mult iubite.
Mantuirea vine din Romania(Bethleem) si va fi prin samanta femeii libere, nu acelei roabe.Leea a incetat sa nasca(cine citeste, acela sa inteleaga)
”Un copil ni se va naste, un fiu ni se va da si domnia va fi pe umarul lui.”- Isaia 9:6
Toate neamurile vor fi binecuvantate in samanta noastra, in numele acestuia si nu altfel.

Va rog, intelegeti cu totii ca noi avem o misiune.

Nu poate sa fie nici o legatura intre lumina si intuneric, Romania nu trebuie sa se incurce cu strainii si sa ia parte la aceasta.Romania este pusa deoparte, acest amestec cu ei nu ar face decat s-o compromita. Cand Israel s-a incurcat cu femei straine si a luat parte la jertfele aduse lui Baal-Peor, au murit atunci douazeci si patru de mii. Asta s-a intamplat in urma uneltirilor lui Balaam ca sa-l compromita fiindca a vazut ca nu poate sa blesteme poporul ales de Dumnezeu.
Dumnezeu mai spune: ”Slava Mea n-o voi da altuia, nici cinstea Mea, idolilor.” -Isaia 42:8



Fiecare sa se intoarca inapoi la corturile lor, nu fiti niste razvratiti caci Dumnezeu i-a lepadat. Sa ramana fiecare la locul lui pana va trece mania, sa manance pastele(Christos pastele nostru care a fost jertfit)cu familia lui, sa insemneze usorii casei lui cu sangele lui Christos.
Dumnezeu este dincoace de perdea, dincoace de stigmatele lui Christos, purtati in continuare aceste stigmate,aceasta cruce pentru a ramanea in Christos,in Dumnezeu.
Daca veti iesi, atunci veti murii, dar nu veti murii ca niste eroi sau martiri ci ca niste razvratiti.


Eu sper sa nu fie nimic adevarat cu 15 oct.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011 Empty Re: Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011

Mesaj  nicu Vin Oct 07, 2011 10:15 am


Daca doi sau trei sunt adunati in Numele Meu, sunt si Eu in mijlocul lor.- Matei 18:20

Aceasta adunare nu este pentru numele lui Christos.
Christos n-a facut asa ceva, el a fost ca un miel care il duci la taiere.
Ramaneti in Christos, ramaneti in Dumnezeu.
Va implor, ramaneti in ascultare fata de cauza lui Cristos.
Dumnezeu nu vrea sa piarda pe nimeni.
Christos este singura cauza care a ajuns pana la cer, singura cauza peste care s-a coborat foc din cer.

Si daca Christos este singura cauza care a ajuns pana la cer, singura cauza peste care s-a coborat foc din cer, atunci suntem noi mai buni decat el? Cauza noastra, intrece ea pe cea a lui Christos?
” OARE PENTRU noi,CARE NE SFASIEM IN MINIA noastra, S-AJUNGA PUSTIU PAMANTUL SI SA SE STRAMUTE STANCILE DIN LOCUL LOR?” – IOV 18:4


''Sa ma ferească Domnul sa fac un asemenea lucru stapanului meu, care este unsul Domnului, si anume sa imi ridic mana asupra lui. Doar este unsul Domnului!''-1 Samuel 24:6

nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011 Empty Re: Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011

Mesaj  nicu Dum Oct 16, 2011 5:52 pm

Daca suntem Romani, atunci cine este capetenia noastra? Sub a cui steag ar trebui sa lupte Romania?
Poetul Adrian Paunescu a scris ca ”Fara el, nu-i drept sa-nceapa,
Lacrima renascatoare”.

Capetenia noastra se aseamana cu Moise care s-a suit pe munte si parca nu mai coboara,intarzie(el nu mai coboara fiindca Leea a incetat sa mai nasca).
Poporul se imprastie, nu mai vrea sa astepte, este gata sa se compromita si sa-si faca un vitel strain care sa mearga inaintea lor si toti incep sa strige in gura mare:”ISRAELE, IATA DUMNEZEUL TAU!”

Mai bine mort decat in cardasie cu dumnezei straini.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011 Empty Re: Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011

Mesaj  nicu Dum Dec 11, 2011 12:35 pm

Daca noi ne vom duce crucea pana la capat , daca vom primii botezul mortii, atunci printul lumii acesteia nu va gasii nimic in noi. Ei au nevoie de noi si mizeaza pe foamea si setea noastra dupa dreptate.
N-are rost ca din pietre sa facem paini, in felul acesta nu facem decat sa dam castig de cauza dusmanului.
Daca noi vom murii ca si Christos, vor murii si ei impreuna cu noi. Noua Ordine Mondiala moare impreuna cu noi.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011 Empty Re: Revolutia Mondiala 15 octombrie 2011

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum