ROSIA MONTANA

In jos

ROSIA MONTANA

Mesaj  nicu la data de Mier Noi 23, 2011 12:58 pm

ROSIA MONTANA nu este a mea, nu este a voastra…ESTE a urmasilor nostri, a urmasilor urmasilor nostrii, IN VEACUL VECILOR !!!

Cu ce drept se instraineaza? Noi suntem doar niste administratori si nu stapani.
Si despre o imparatie se zice ca aceasta nu apartine regelui, altfel daca regele a murit atunci a murit si imparatia odata cu el.
”Să nu iei zălog cele două pietre de rîșniță, nici chiar piatra de rîșniță de deasupra; căci ar însemna că iei zălog însăș viața cuiva.” – Deuteronomul 24:6

Potrivit principiului din spatele legii, nu avem voie sa instrainam un patrimoniu ci acesta se transmite din generatie in generatie. Parintii nostrii au luptat si au murit pentru pamant,sangele lor s-a scurs pe altarul patriei si noi cedam atat de usor? Suntem niste apostati, comitem un sacrilegiu.

Și Ahab a vorbit astfel lui Nabot: „Dă-mi mie via ta, să fac din ea o grădină de verdețuri, căci este foarte aproape de casa mea. În locul ei îți voi da o vie mai bună sau, dacă-ți vine mai bine, îți voi plăti prețul ei în argint.”
Dar Nabot a răspuns lui Ahab: „Să mă ferească Domnul să-ți dau moștenirea părinților mei!”
(1Împ 21:2,3)

Ultima editare efectuata de catre nicu in Sam Apr 07, 2012 8:12 pm, editata de 1 ori
nicu

Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 41

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: ROSIA MONTANA

Mesaj  nicu la data de Mier Noi 23, 2011 1:03 pm

Cui ne-ai lasat pe noi Stefan Doamne? Parintii nostrii nu le-ar fi cedat nici macar o palma de pamant acestor talhari. Suntem niste copii lasi din tati eroi.
Nu zic sa luptam cu arma in mana, dar macar sa luptam cu credinta in suflet fiindca atata ne-a mai ramas. Sa ne purtam crucea, dar fara a face compromis.
Nu va lasati insemnati nici pe frunte si nici pe mana. Nu tradati sangele legamantului care s-a varsat pentru tara, pentru interesul national, nici din convingerea ca asa e bine(frunte) si nici de nevoie materiala(mana).
nicu

Sus In jos

Re: ROSIA MONTANA

Mesaj  nicu la data de Sam Noi 09, 2013 10:07 pm

nicu

Sus In jos