Miscarea zeitgeist

In jos

Miscarea zeitgeist

Mesaj  nicu la data de Sam Sept 12, 2009 12:20 am

As dori sa vorbim despre ceea ce ne dezvaluie miscarea zeitgeist. Am urmarit documentarul si sunt lucruri care imi confirma anumite supozitii. Eu zic sa nu trecem nepasatori pe langa aceste lucruri. Sunt anumite informatii de care nu am auzit niciodata si acest lucru ma irita, simt de parca cineva cauta sa ma protejeze sau manipuleze prin lipsirea de informatii.
nicu

Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 41

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Miscarea zeitgeist

Mesaj  logic la data de Lun Sept 14, 2009 11:22 pm

nicu a scris:as dori sa vorbim despre ceea ce ne dezvaluie miscarea zeitgeist.am urmarit documentarul si sunt lucruri care imi confirma anumite lucruri.eu zic sa nu trecem nepasatori pe langa aceste lucruri.sunt anumite informatii de care nu am auzit niciodata si acest lucru ma irita,simt de parca cineva cauta sa ma protejeze sau manipuleze prin lipsirea de informatii

Bun venit pe forum nicu!
Referitor la ZeitGeist Am descarcat si vizionat si eu acum doua saptamani documentarul. Partea cu religia mi s-a parut cea mai intriganta... Unele "revelatii" sunt gen The Da Vinci Code.

logic

Data de înscriere : 03/08/2008

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Mier Sept 16, 2009 8:41 am

bine v-am gasit.
am ajuns la aceasi concluzie cu Justin Martyr ca aceastea sunt lucrari a lui satan care a procedat la fel in egipt incercand sa copieze lucrarea lui Dumnezeu.Cand Moise a facut din toiag un sarpe la fel au facut si acei magi a lui faraon insa exista o diferenta,sarpele lui moise a inghitit ceilalti serpi si a ramas singur in picioare.Faptul ca toiagul lui moise a ramas in picioare inseamna ca ceea ce provine de la Dumnezeu dainuie spre deosebire de celelalte copii a lui satan care au fost inghitite,umbrite,naruite.(fa 5:38,39)
nicu

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Mier Sept 16, 2009 3:17 pm

Ultima editare efectuata de catre nicu in Sam Sept 24, 2011 11:45 am, editata de 1 ori
nicu

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Mier Sept 16, 2009 3:31 pm

nicu

Sus In jos

Mesaj  logic la data de Mier Sept 16, 2009 11:17 pm

Intr-adevar, e mult de vizionat. Poate ca e si putina exagerare conspirationista. Indiferent insa care e relevanta din perspectiva biblica, este evident ca omenirea se indreapta spre o faza de globalizare in toate domeniile, inclusiv in acela al constiintei. Adica incepe sa se comporte tot mai putin tribal/national si tot mai mult ca un singur organism. E bine, e rau? E un nou proiect turn Babel pe care Creatorul ar trebui sa-l opreasca?

logic

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Joi Sept 17, 2009 3:21 pm

Secolul XX este numit secolul americii din cauza influenței exercitate de către această țară asupra întregii lumi. America este condusa nu de presedinti care sunt niste marionete ci de marile corporatii bazate pe profit,banca mondiala,sistemul monetar, iar aceasta influenta este acum asupra intregului pamant.Acest fapt ne este dezvaluit in biblie,femeia prostituata care sade pe fiara cu cele sapte capete si pe ape adica popoare,multimi,neamuri si limbi.-apoc 17:3,15;isaia 10:13,14
Dumnezeu cunoaste cate crime a facut aceasta si cum a subjugat popoare intregi prin intrigi ca doar nu cu sabia,ducandule in pragul saraciei a datoriilor enorme si a sclaviei ,procedand astfel chiar si cu propriul sau popor(isaia 14:20) iar acum se pare ca vrea control absolut asupra oamenilor si sa reduca populatia lumii cu 90%,nu stiu cat de exacta este aceasta informatie insa un lucru este sigur si anume ca se petrece ceva diabolic.
Dumnezeu va pune capat acestui plan si il va intoarce impotriva ei cum a facut in cazul lui Haman(vezi cartea esterei).Dumnezeu aduce impotriva ei o multime de popoare mari care se vor aseza in siruri de bataie impotriva ei,o multime de oameni ca de niste lacuste vor scoate strigate de triumf impotriva ei,cele zece coarne care o vor ura pe aceasta si o vor pustii.-vezi ieremia cap 50 si 51:apoc cap 9 si 17
Cei care stau in america ar trebui sa paraseasca aceasta tara ca sa nu fie partasi la pedepsele ei(apoc 18:4)de fapt sunt o gramada de filmulete pe youtube care indeamna poporul sa paraseasca tara:

https://www.youtube.com/watch?v=lyxL1bZnsoA&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=-ZJ2qzsNbac&feature=related

Cand popoarele se vor sui impotriva americii si o vor invada ca niste lacuste va fi un un timp stabilit pana cand aceaste se vor dezlantui si vor lasa prapad in urma lor,este vorba despre cele cinci luni,timp in care inca america va putea fi parasita daca nu au facut-o pana acum,numai sa nu faca cum ca sotia lui lot,mai bine sa lase totul acolo ca viata valoreaza mai mult decat bunurile materiale care oricum nu vor avea nici o varoare in ochii nimicitorului.-is 13:17:gen 19
In acest timp de cinci luni va avea loc nasterea fratelui lui Iisus Christos. Acesta este copilul de parte barbateasca care mai este si cel de-al doilea martor,primul este glasul celui ce striga in pustie sau femeia care da nastere acestui copil.

Ultima editare efectuata de catre nicu in Sam Sept 24, 2011 11:51 am, editata de 1 ori
nicu

Sus In jos

Mesaj  logic la data de Joi Sept 17, 2009 11:13 pm

Esti aproape de realitate daca interpretezi Babilonul din Apocalips drept "imparatia lumii", mai degraba decat papalitatea sau religiile in general. De un numar de ani si eu pun semnul egal intre lumea organizata (politic, militar, comercial) si Babilonul cel Mare. Bineinteles astazi, "imperiul" spre care privesc toti cu admiratie este condus de SUA. Ma intreb daca va fi asa pana in final...

logic

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Vin Sept 18, 2009 10:43 am

(...)

Ultima editare efectuata de catre nicu in Sam Sept 24, 2011 11:52 am, editata de 1 ori
nicu

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Mier Sept 30, 2009 2:57 pm

Ultima editare efectuata de catre nicu in Sam Sept 24, 2011 11:54 am, editata de 1 ori
nicu

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Dum Oct 04, 2009 6:38 pm

Ultima editare efectuata de catre nicu in Sam Sept 24, 2011 11:54 am, editata de 1 ori
nicu

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Mar Oct 06, 2009 10:08 am

Nu stiu de ce am presimtirea ca cele trei piramidele sunt de fapt o semnatura,un nume.Oare sa aiba legatura cu cei trei 6 adica 6.6.6?
nicu

Sus In jos

Mesaj  marinaru la data de Dum Oct 18, 2009 9:13 pm

Nu are nici o legatura cu 666.

marinaru

Data de înscriere : 16/09/2009

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Mier Iun 02, 2010 5:15 pm

(...)

Ultima editare efectuata de catre nicu in Sam Sept 24, 2011 11:55 am, editata de 2 ori
nicu

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Dum Oct 10, 2010 5:48 pm

daca ati urmarit documentarul lui Nassim Haramein,la un moment dat vorbeste de doua tipare sau matrice care impreuna formeaza un cerc. acele doua matrice sunt de fapt doua popoare,Israel si Romania.Poate fi acest documentar de ajutor in intelegerea bibliei?
https://www.youtube.com/watch?v=b32ciJ2m49I

Ultima editare efectuata de catre nicu in Sam Sept 24, 2011 11:56 am, editata de 1 ori
nicu

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Lun Oct 18, 2010 8:50 am

nicu

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Dum Noi 14, 2010 10:33 am

(...)

Ultima editare efectuata de catre nicu in Vin Sept 09, 2011 7:41 pm, editata de 1 ori
nicu

Sus In jos

Mesaj  nicu la data de Dum Feb 13, 2011 10:29 am

Trebuie sa mentionez faptul ca Dumitru Duduman are dreptate cand zice ca America va arde dar nu are loc cum zice el,ca nu stiu ce state in frunte cu Rusia o vor invada,aici se insala.Da poate ca nu conteaza,poate ca ceea ce conteaza este ca mesajul este predicat.Si ii mai scapa ceva lui Dumitru Duduman,anume ca impreuna cu America vor mai cadea inca doua natiuni si acest lucru se datoreaza faptului ca se vor atinge de pomul interzis,adica de Romania.Si iarasi,el nu stie nimic despre copilul de parte barbateasca,despre cinci luni,despre ceea ce se mananca,care va iesii din cel ce mananca.Deci nu credeti tot ce zice el,afara de faptul ca America va cadea.
nicu

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum