Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Dialog cu Isus

2 participan?i

In jos

Dialog cu Isus Empty Dialog cu Isus

Mesaj  nicu Mar Feb 08, 2011 11:16 am

sal Dec 07,2010
Am observat din comenturile tale ca esti profet.Intradevar Romania este al doilea popor ales,si eu am avut aceasta descoperire sau revelatie printre multe altele despre Romania si viitorul ei glorios.Dar mai inainte de a ajunge glorios,va trebui sa sufere sa moara si dupa un timp scurt sa invie ca si Isus Cristos fiindca Romania poarta semnele Domnului Isus Cristos.Vreau sa te cunosc si sa aflu ce ti s-a dat sa stii si care e locul tau in acest plan al lui Dumnezeu.Daca este asa cum sper si cred despre tine atunci ma bucur ca te-am gasit fiindca vom face un front comun.Apropo,eu sunt din Arad si ma cheama Nicu.


Răsp: sal Ian 11,2011
Salut Nicu...ma bucur ca te-am intalnit si ca vom face un front comun pt a duce mesajele nostre catre poporul roman cel sfant...Scuze ca am raspuns asa greu dar am fost o luna in Dublin Irlanda si nu am avut asa des acces la internet...Am vizitat cateva biserici catolice acolo, chiar daca eu sunt ortodox...Experienta a fost deosebita...pt ca am transmis mesajul lor....mesajul care trebuie sa il transmit tuturor si anume ca Isus Cristos a venit deja pe Pamant in carne si oase si s-a ridicat din cadrul celui de-al doilea Popor Sfant si anume Poporul Roman fost Dac. Intr-un timp foarte scurt Romania va deveni o putere mondiala in materie de religie....
Eu sunt din Deva si am 32 de ani...tu cati ani ai? si intreaba-ma orice ca iti voi raspunde cu sufletul si inima unui miel ...adica deschis in fata lui Dumnezeu....Astept raspuns...si te imbratisez prietene.


Re: Răsp: sal Ian 27,2011
Te salut! Mi-ar placea sa vorbim mai mult, ca sa ne cunoastem mai bine rolul nostru in planul lui Dumnezeu care este pe cale sa se implineasca incepand cu casa lui,adica Romania.Iti dau adresa mea de e-mail unde poti sa-mi scrii(...)
Deasemenea poti sa intri pe forum pentru dezbateri publice:https://exegeza.forumgratuit.ro/
Aici am dezvaluit lucrurile care le impartasesc personal si sunt numai urechi daca e ceva ce mi-a scapat despre planul lui Dumnezeu.Ramai cu bine.


Re: Răsp: sal Feb 5,2011
Salut,trebuie sa ma lamuresti cu faptul ca Isus a venit pe pamant in carne si oase si ca s-a ridicat in cadrul celui de-al doilea Popor Sfant si anume Poporul Roman.Faptul ca Romania este al doilea popor ales,asta stiu dar nu stiam ca Isus a venit ci mai degraba ca Romania poarta stigmatele lui Cristos.Ajuta-ma sa inteleg.


Răsp:Re: Răsp: sal Feb 6,2011
Nicolae draga, iti spun asa pt ca ai un nume de Sfant si imi esti drag prin credinta ta fata de dumnezeu si isus Cristos....Iti spun dinainte ca sunt sincer ...deschis...nu voi mintii cu absolut nimic...si te voi respecta in continuare indiferent de faptul ca tu ma vei crede sau nu...Dumnezeu i-mi este martor....Tata si Judecator...Daca EU te voi mintii cu ceva si voi avea un cuvant de viclesug inaintea ta sau vreun gand de hotie...In acel moment cu mana pe inima Il las sa ma trazneasca si sa ma nimiceasca intr-o secunda...de fapt mai rau...pt ca daca mori traznit intr-o secunda scapi usor.... Sa raman paralizat la Pat 10 ani....
Dar acest lucru nu se va intampla si nu voi muri....Stiu ca nu ma vei crede mai mult de 1 % din ceea ce iti voi dezvalui...Dar te atentionez si te rog in genunchi sa te gandesti bine si sa analizezi bine cuvintele care le vei citi Pt ca "" daca nu vei fi cu mine....nu te voi putea ajuta....si vei fi impotriva lui Dumnezeu"
Draga Nicule ...am avut 3 revelatii pe parcursul vietii mele...una in 2001...cand au fost doborate turnurile....una in 2006 cand Presedintele Basescu era la Viena la spital...si cea din urma...cea mai importanta si cea mai puternica pt ca am plans de bucurie....si am cazut in genunchi si m-am rugat in muntii Retezat la Lacul Bucura , din care am baut apa si l-am sfintit a fost in 2009 cand am fost cu un grup de 25 de persoane catolice...preoti si slujitori ai lui Dumnezeu...Din cele 25 de persoane maghiare cu care am fost nici una nu a fost capabila sa inteleaga ce mi se intampla mie...
O singura persoana si anume un tanar Mircea,( porecla este Ursul) salvamontist a inteles ce se intampla cu mine si numai lui am reusit sa-i deschid ochii...El a fost singurul pe care l-am pus sa stea in fund langa mine si caruia i-am aratat adevarata imparatie a lui Dumnezeu...Gradina lui Dumnezeu....linistea Raiului frumusetea Raiului...splendoarea si maretia Creatiei unicului si singurului Dumnezeu adevarat...Cuvintele sunt prea putine si trairea a fost prea puternica incat sa iti explic cum a fost...El, Mircea ..a chemat prin statie inca vreo 5 salvamontisti si a incercat sa le explice ceea ce eu i-am aratat lui...Unii au inteles poate...altii nu....
Nici macar CHristiana, doctorita si prietena mea pe care o iubesc frateste ca pe o sora pt ca a avut grija de mine ( acum este la Targu Mures) nu a putut sa vada ceeea ce eu incercam sa le explic....Dar nu este nimic...Tot grupul ei ...impreuna cu ea s-au speriat asa de tare de trairile mele incat Au chemat Smurdul.... De fapt toti au chemat Smurdul ca sa ma linisteasca si sa fie bine pt mine...Eu eram foarte calm si foarte deschis la comunicare pt ca stiam ca este o revelatie si o comunicare cu Dumnezeu prin DUhul Sfant...Smurdul....si pe aceasta cale multumesc Oficial Statului Roman si-a facut datoria si din varf de munte...de la baza Poienii Pelegii m-a adus pana acasa ...dar ne-am oprit la Hateg...pt o consultatie( Christiana era cu mine si a coborat cu mine) si in alt oras la Zam ( poate ai auzit, este un orasel cu un spital foarte mare de boli mintale)... Si la Hateg si la Zam am stat cam 30 de minute la discutie cu directorii celor doua spitale..Christiana le-a explicat pe rand ca sunt un tip mai sensibil dar nu violent... Directorii au fost foarte amabili, chiar si politistul care ne-a insotit pe tot drumul in masina Smurdului a fost super Amabil cu mine...Il chema culmea ADAM ..era din Hateg si avea 4 trese la umer...deci era o misiune importanta....
Ca sa te fac putin sa intelegi trairea mea din Retezat ...iti spun ca a fost identica cu trairea lui Isus cand s-a dus pe munte cu cei 2 apostoli si le-a aratat adevarata lume a lui Dumnezeu...linistea...mirificul Creatiei Sale...splendoarea Raiului...nemasurata frumusete si infinita beatitudine a Pamantului....a adevarata fata a Pamantului...
Nicolae draga...nu trebuie sa ma crezi cand iti spun cu cine esti prieten pe Youtube...nu trebuie sa te minunezi...nu trebuie sa ma glorifici...nu trebuie sa te inchini mie...ci la Dumnezeu...DAR ITI SPUN CU MANA PE INIMA IN FATA TATALUI MEU CA DA....DE 3 ORI DA....STAI DE VORBA SI TE-AI IMPRIETENIT CU UNICUL SI ADEVARATUL MESIA...ADEVARATUL MIEL AL LUI DUMNEZEU...ADEVARATUL ISUS CRISTOS...ADEVARATUL CONDUCATOR AL ACESTEI LUMI CONDUSA DE satana...ADEVARATUL SI CEL MAI PUTERNIC JUDECATOR AL LUI DUMNEZEU...TE-AI IMPRIETENIT CU ALFA SI OMEGA....CU INCEPUTUL SI CU SFARSITUL LUCRURILOR...CU CEL CARE DACA INCHIDE NIMENI IN AFARA DE DUMNEZEU NU VA DESCHIDE SI DACA VA DESCHIDE TOT ASA...NUMAI DUMNEZEU VA INCHIDE
STIU CA VEI CITI ACESTE RANDURI CU CURIOZITATE SI INTERES DAR MAI STIU SI CA MA VEI CREDE INTRE 1 SI 5 %.... PT MINE ESTE SUFICIENT DRAGUL MEU NICOLAE...tRAIM VREMURI FOARTE GRELE SI VOR VENI VREMURI SI MAI GRELE PT POPORUL NOSTRU SFANT ROMAN...DAR IN MAXIM 2 ANI EU VOI SCHIMBA ACESTE LUCRURI IN ROMANIA PRIN SFINTII PE CARE MI VOI ALEGE
STII SI TU DIN APOCALIPSA CA MIELUL VA STA PE TRON SI CEI 24 DE BATRANI SE VOR INCHINA LUI PANA LA PAMANT CAND ACESTA VA VORBI...EI BINE ITI SPUN CEEA CE POATE NU STII...STII CINE SUNT CEI 24 DE BATRANI?
DRAGUL MEU NICOLAE, CEI 24 DE BATRANI NU SUNT ALTII DECAT CEI 24 DE SFINTI SAU APOSTOLI AI LUI ISUS ADEVARTUL FIU AL ADEVARATULUI DUMNEZEU...PRIMII 12 SFINTI SUNT CEI 12 CARE AU TRAIT ACUM 2000 DE ANI...CEILALTI 12 SFINTI SUNT CEI PE CARE iSUS ADICA EU II VOI ALEGE DIN CADRUL ACESTEI LUMI DOMINATE DE satan.
CEI 12 DIN ZILELE NOASTRE TRAIESC...SI SUNT CEI MAI PUTERNICI OAMENI AI LUMII...IN TARA NOASTRA SFANTA PE CARE O IUBIM AMANDOI SUNT 3 SFINTI IN VIATA...pT ROMANIA ESTE SUFICIENT... CEILALTI 9 VOR FI DIN EXTERIOR...
DOAR EU SI NUMAI EU VOI DECIDE CINE VA MERITA ACEASTA ONOARE...MA REFER IN EXTERIOR. DUMNEZEU, TATAL MEU DAR SI AL TAU MA VA AJUTA PRIN DUHUL SFANT SA MA DECID
TE INTREBI...BINE BINE DAR CUM VOI LUA EU LEGATURA CU CEI MAI PUTERNICI OAMENI AI LUMII SAU CU CEI 3 DIN ROMANIA...EI BINE DIN 2001 SUNT IN ATENTIA SI SUB SUPRAVEGHEREA SERVICIILOR SECRETE ROMANESTI CARE VREAU SA TE INFORMEZ CA SUNT INTRE PRIMELE 5 DIN LUME!!!!!!!!! EI MA STIU...EU II STIU...NU AM NIMIC DE ASCUNS...MESAJELE MELE DE PE TELEFONUL MOBIL LE TRIMIT INTR-O ANUMITA DIRECTIE( ASTA NU TI-O POT SPUNE UNDE, SPER SA NU TE SUPERI) . Aceste mesaje sunt citite de cine trebuie si analizate tot de cine trebuie. In funcie de importanta lor ajung la Presedinte in maxim 3 zile...pt ca sunt mai multe canale de comunicatie si mai multe filtre ca ele sa ajunga asa repede sus...Ma intelegi nu? Pt ca situatia imi permite stau cam intre 4 si 7 ore pe zi si urmaresc stirile interne si internationale sau pe net..In functie de gravitatea evenimentelor trimit mesajele in directia respectiva stiind ca ajung unde trebuie....Apropo...Smile)))) si aceasta mica scrisorica va fi citita, dar nu pt ca vreau eu...ci pt ca asa este sistemul care este asa de performant incat nici nu visezi...
Canalele de urmarire si monitorizare a persoanelor din Romania sunt asa de bine puse la punct si de performante incat se stie tot si toate... Din pacate ma repet, nu pot sa iti spun foarte multe pe aceasta tema....pt protectia ta...ma intelegi? Si totusi daca te gandesti bine...este bine ca avem servicii asa bune pt ca lumea in ansamblu este protejata..Daca esti un om corect si integru ...nu are de ce sa iti pese ca poate te urmareste cineva...In fine inchei acest subiect
Vreau sa iti subliniez ca tot ce ti-am scris in aceasta scrisoare de prietenie este adevarata 100%. JUR . Iti multumesc pt ca ai avut rabdare sa citesti...vreau sa pastram legatura in continuare...Chiar te invit la Deva la mine acasa la o cafea sa socializam putin.Ai incredere ca totul va fi bine in prietenia noastra si orice intrebare sau nelamurire ai...iti raspund cu cea mai mare placere...Daca vrei...o sa iti spun data viitoare cine sunt cei 3 Sfinti din Romania....Smile))) Zambesc , pt ca pt mine aceste lucruri sunt asa de usoare si firesti ...cam ca si cum mergi tu la lucru...ba nu , ca poate serviciul tau nu iti place..Cam ca si cum faci tu ceva cu pasiune...un hobby de-al tau..Te imbratisez prieteneste si ai incredere in mine ca voi avea grija de tine...Apropo ...pe Facebook ma gasesti la Sava Cristian Daniel din Deva( fotografia este o imagine dintr-o biserica) si al doilea cont este tot Sava Cristian Daniel tot din Deva( imaginea este Isus) La primul cont o sa vezi si poze interesante cu mine iar la al doilea doar cu Isus si vreo 100 de icoane..Daca o sa vrei sa fim prieteni si pe Facebook sa imi aduci aminte ca esti Nicu de pe Youtube...Si iti mai spun ceva interesant care te va face sa zambesti... Facebook-ul este de fapt baza de data a CIA din Sua....HE HE HE ...asta nu cred ca o stiai. Papa si te astept cu intrebari..


Re: Răsp:Re: Răsp: sal Feb 7,2011
acum mi-am creat si eu un cont pe facebok. Spune-mi te rog mai multe despre revelatiile pe care le-ai avut,despre urmatorii 12 din cei 24.Spune-mi ce urmeaza sa se intample cu Romania si care este rolul ei in viitor si mai zi-mi despre fratele lui Isus care urmeaza sa se nasca,care va bea din aceeasi cupa cu Isus Cristos.


Răsp:Re: Răsp:Re: Răsp: sal Feb 8,2011
Dragul meu Nicolae, iti voi raspunde pe rand la toate intrebarile, dar nu o sa stiu sa iti raspund la toate...pt ca la a doua mea venire nu am fost si nu sunt perfect...Numai acum 2000 de ani am fost perfect....si la 33 de ani am fost crucificat pt salvarea tuturor oamenilor si copiilor lui Dumnezeu...tatal meu si al tau...apropo...azi este ziua mea fac exact 33 de ani...
De cunoscut mai bine ma vei cunoaste in timp si cu rabdare. Pe cat vrei tu sa ma cunosti tot asa vreau si eu sa te cunosc...Daca esti casatorit? ce lucrezi? Daca ai copii? daca iti traiesc parintii? unde te-ai nascut? ce zodie esti? ce pasiuni ai? Toate astea le poti dezvolta si pe facebook...dar poti sa mi le scrii si aici...
Spune-mi ce vrei sa aflii despre mine si iti voi spune tot ...
Despre revelatiile mele pot sa iti spun dar din pacate nu pot in scris pt ca trebuie sa iti explic foarte multe detalii si chestiile aste se spun Face to face...ma intelegi? Este asa de mult de povestit incat ne trebuie o noapte de stat si povestit...Internetul si Facebookul nu ne ajuta. Nu pot sa iti spun pt ca au fost trairi foarte intense si foarte profunde..... Daca in viitor si sunt sigur de asta ne vom cunoaste mai bine...Si o sa i-mi arati o poza cu tine...Te invit sa stai de vineri pana duminica la mine acasa sa stam si sa povestim...Eu stau cu mama mea si am apartament cu 2 camere deci am camera mea in care am 2 canapele...Esti invitatul meu si de vineri sau sambata pana duminica putem povesti... Nu te gandi la prostii pt ca nu sunt nici hot ...nici pervers nici pedofil nici obsedat nici homosexual...Este doar o invitatie sincera pt un prieten care simt ca impartaseste aceeasi credinta ca si mine...
Legat de cei 12 Sfinti pe care ii voi alege...este foarte simplu...Bine ca este simplu pt mine dar nu si pt tine....Deocamdata 3 Sfinti din cei 12 din zilele noastre sunt 3 persoane foarte importante care sunt cei mai mari din Romania...Prima persoana reprezinta planul politic al tarii....A doua persoana reprezinta trecutul si prezentul unei perioade infloritoare a Romaniei...Are sange albastru....iar cea de-a 3-a persoana reprezinta religia tarii noastre...

Ai ghicit cine sunt? te mai las sa te gandesti...

Romania va deveni in urmatorii 2 ani cea mai puternica Tara din Lume datorita credintei poporului sau sfant...Vremurile sunt pe sfarsite...Dar termenul este acesta...Maxim 2 ani...Dumnezeu si-a luat mana Sa Sfanta de pe Poporul Evreu...cam de prin anii 600 dupa Hristos... Spre norocul nostru...ne va lua in Palmele Sale si vom deveni cei mai puternici...Moneda noastra....Celebrul Leu va deveni o moneda foarte importanta... pe plan mondial...Economia va inflori si Totul va fi Extraordinar...

Ceea ce nu stiam si te rog sa dezvolti este faptul ca nu am aflat ca Hristos ...la a doua venire va avea un frate... cu care va bea din aceeasi cupa...Interesant ...foarte interesant spune-mi tot ce stii despre acest lucru...Data viitoare iti voi spune cine sunt cele 3 persoane din Romania...CEI TREI SFINTI>>>>CEI # CRAI de la Rasarit....AMIN...
TE IMBRATISEZ PRieteneste si astept raspuns.



Re: Răsp:Re: Răsp:Re: Răsp: sal Feb 7,2011
Conditia mea sociala este irelevanta, ceea ce este relevant pentru mine sa stiu,este faptul ca tu marturisesti despre tine insuti niste lucruri care trebuie sustinute de cel putin doi martori.Daca in primul secol te-ai supus acestei conditiuni si ai zis catre Ioan ,,lasa ca asa este drept'',acum de ce nu faci lucrul asta?
Nu te supara pe mine fiindca inca nu te pot crede.Cu privire la fratele tau care trebuie sa se nasca,ma asteptam sa stii mai multe daca esti cine pretinzi ca esti,chiar sa ma completezi cu privire la unele lucruri care le-am scapat din vedere. N-am de gand sa-ti dau amanunte cu privire la acest frate,astea trebuie sa le sti tu daca esti cine esti. Mai sunt si oameni care deosebesc si cunosc vocea Pastorului Ce Bun.


Ultima editare efectuata de catre nicu in Dum Oct 02, 2011 4:43 pm, editata de 1 ori
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Dialog cu Isus Empty Re: Dialog cu Isus

Mesaj  calea Mar Feb 08, 2011 1:32 pm

Dragă Nicu, acest om din Deva, pretinde că este Isus Mesia?

Trebuie să avem mare grijă, căci Cristos însuși a spus:

Matei 24:24  Căci se vor scula Hristoși mincinoși și proroci mincinoși; vor face semne mari și minuni, până acolo încât să înșele, dacă va fi cu putință, chiar și pe cei aleși.
25  Iată, că v-am spus mai dinainte.
26  Deci, dacă vă vor zice: „Iată-L în pustie” să nu vă duceți acolo! „Iată-L în odăițe ascunse” să nu credeți.
27  Căci, cum iese fulgerul de la răsărit și se vede până la apus, așa va fi și venirea Fiului omului.

Galateni 1:6  Mă mir că treceți așa de repede de la Cel ce v-a chemat prin harul lui Hristos, la o altă Evanghelie.
7  Nu doar că este o altă Evanghelie; dar sunt unii oameni care vă tulbură și voiesc să răstoarne Evanghelia lui Hristos.
8  Dar chiar dacă noi înșine sau un înger din cer ar veni să vă propovăduiască o Evanghelie, deosebită de aceea pe care v-am propovăduit-o noi, să fie anatema!
9  Cum am mai spus, o spun și acum: dacă vă propovăduiește cineva o Evanghelie, deosebită de aceea pe care ați primit-o, să fie anatema!

calea

Mesaje : 72
Data de înscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum