Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

RECENSAMANT 2011

2 participan?i

In jos

RECENSAMANT 2011 Empty RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Mier Oct 19, 2011 3:37 pm

''În vremea aceea a iesit o porunca de la Cezar August sa se inscrie toata lumea.
Inscrierea aceasta s-a făcut intaia data pe cand era dregator in Siria Quirinius.
Toti se duceau sa se inscrie, fiecare in cetatea lui.
Iosif s-a suit si el din Galilea, din cetatea Nazaret, ca sa se duca in Iudea, in cetatea lui David, numita Betleem, – pentruca era din casa si din semintia lui David, –
sa se inscrie impreună cu Maria, logodnica lui, care era insarcinata.
Pe cind erau ei acolo, s-a implinit vremea cind trebuia sa nasca Maria.'' -Luca 2:1-6



Cu ce scop se vrea acest recensamant. Sa nu uitam ca biblia spune ca poporul era in asteptare, asteptau un copil de parte barbateasca, un mesia, si atunci recensamantul venea sa preantampine acest mare pericol care avea sa naruiasca lumea lor.


Oare de ce zice biblia ca inima lui David a inceput sa bata tare atunci cand a facut numaratoarea poporului? (2 Samuel 24:10)

Oare de ce interesa pe Egipteni despre orice intai nascut si daca acesta era fata ori baiat?


h.t.t.p://antirecensamant2011.wordpress.com/


Acest recensamant este unul european, daca ne inscriem, inseamna ca recunoastem UE ca suverana care este chipul Americii, adica uniunea este facuta in numele Americii si nu in numele lui Christos. UE este idolatra.

Romania nu trebuie sa cedeze suveranitatea in favoarea altuia decat pentru Christos, el este Regele Regilor si nu altcineva, el este cel pe care regii pamantului trebuie sa-l sarute ca sa nu se manie. Prin recensamantul asta PENTRU EUROPA, daca vom accepta sa fim numarati pentru ea, noi cedam suveranitatea pentru ea si nu pentru Christos. S.U.E este ilegitima pentru ca uniunea nu vine de la Dumnezeu ci de la America(Izabela).







Ultima editare efectuata de catre nicu in Vin Oct 21, 2011 12:10 pm, editata de 2 ori
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Joi Oct 20, 2011 12:25 pm

Acest recensamant este unul euro. Refuz categoric acest recensamant, eu sunt Roman si nu European. Nu recunosc Europa.

comunicatul oficial din aprilie a.c.:
http://www.recensamantromania.ro/presa/comunicate-de-presa/comunicat-de-presa-nr-85-din-27-aprilie-2011/
''În plus, fața de recensămintele anterioare, Recensământul Populației și al Locuințelor 2011, primul ce are loc după accederea României în Uniunea Europeană, oferă în planul Uniunii datele și informatiile necesare cunoașterii potențialului uman al întregii comunității europene, cu informații relevante privind mișcarea migratorie a acesteia între diferitele țări membre și în afara uniunii, cu un accent special asupra populației în vârstă de muncă. Este motivul pentru care Regulamentul Comisiei, documentul în baza căruia se organizează recensămintele naționale, a stabilit ca în toate țările membre recensământul să se desfășoare în aceleași an – 2011, ceea ce oferă premizele comparabilității la nivel comunitar.''

Are vreo importanta daca acesta este unul european sau unul national? Da, are fiindca nu-i totuna cine te numara sau pentru cine, daca esti numarat pentru Europa sau pentru Romania.
Romania este de la Dumnezeu, ea este legitima, pe cand Europa nu este.
Statele Unite ale Europei sunt unite intru America(Izabela) si nu intru Christos.


Ultima editare efectuata de catre nicu in Joi Oct 20, 2011 8:41 pm, editata de 2 ori
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Joi Oct 20, 2011 1:02 pm

Romania este cea care incurca limbile.Noi avem o identitatea,o credința, o lege. Idea de unitate este buna, dar nu cu orice pret sau in numele oricarui venit. Nu avem nevoie de integrare in Europa si nici de spatiul schengen,nu sub aceasta forma.Dumnezeu a zis: ‘’slava Mea n-o voi da altuia, nici cinstea Mea, idolilor”(Isaia 42:Cool.
Unitatea se va face intru Chrstos care ni se va naste noua si nu intru America. Nu noi avem nevoie de ei ci ei au nevoie de noi.Pana va veni adevarata unitate, pana nu se vor naste din nou,pana cand Christos va fi totul in toti, pana atunci nu au ce cauta in adunarea noastra.

”Amonitul și moabitul să nu intre în adunarea Domnului, nici chiar al zecelea neam, pe vecie” (Deuteronomul 23:3)

”Nu vreau să intre sufletul meu la sfaturile lor, nu vreau să se unească duhul meu cu adunarea lor! Căci, în mânia lor, au ucis oameni, și, în răutatea lor, au tăiat vinele taurilor”(Geneza 49:6)

”…neamurile cărora Tu le porunciseși să nu intre în adunarea Ta!”(Plâng lui Ieremia 1:10)

”Niciun străin, netăiat împrejur cu inima și netăiat împrejur cu trupul, să nu intre în Locașul Meu cel Sfânt”(Ezechiel 44:9)


Ultima editare efectuata de catre nicu in Mier Dec 21, 2011 2:47 pm, editata de 1 ori
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Vin Oct 21, 2011 12:02 pm

Nimeni nu are drept asupra mea. Dupa cum a spus Apostolul Pavel acum 2000 de ani ''Eu sunt Roman, fac apel la Cezar!'' la fel zic si eu : Eu sunt Român, sunt monarhist, fac apel la Rege. Cine isi inchipuie ei ca sunt ca sa ma numere pt ei?

„Sir, mă aflu într-o situație ciudată. Mi se cere să particip la recensământul european, dar eu sunt un supus loial al Maiestății Sale. Nu sunt cetățean european și nici nu-mi doresc să fiu".

Atentie! nu am pomenit despre care Rege(Esau sau Iacov) e vorba, este scris: ''Un copil ni se va naste,un fiu ni se va da si domnia va fi pe umarul sau''
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Vin Oct 21, 2011 2:35 pm

Unii zic ca vor participa la recensamant dar ca nu vor raspunde la intrebarile nesimtite.
Nu conteaza daca dai anumite date sau nu, conteaza ca ai participat. Participarea noastra la acest recensamant presupune recunoasterea suveranitatii UE ori noi suntem Romani si nu Europeni.
Daca de maine ar incepe Hungaria, Rusia sau America sa ne numere pt ei, ca si cand ei ar fi stapanii nostrii, oare participarea noastra nu le-ar da credit? Nu oricine are dreptul sa ne numere.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Sam Oct 22, 2011 11:34 am

Toata lumea e pe nemtie(instrainare fata de legea in care te-ai nascut)

https://www.youtube.com/watch?v=HCZd6fm3kak
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Sam Oct 22, 2011 1:10 pm

Potrivit Constitutiei Române: ”România este stat național,suveran și independen”

România nu este stat multinational! Noi suntem un popor pus deoparte si asa vom ramane pana cand va venii cel promis.
Potrivit constitutiei mai inalte, noi nu cedam suveranitatea decat in fata lui Christos.
Christos este Regele Regilor, fiul pe care Regii pamantului trebuie sa-l sarute ca sa nu se manie.
UE prin pretentia ei de-a ne numara, ca si cand ea ar fi stapana, este idolatra si antichristica.
România este stat suveran si nu cedeaza suveranitatea decat pentru Christos.
Romania este cea care detine fagaduintele lui Avraam potrivit careia in samanta noastra vor fi binecuvantate toate neamurile si nu UE, ei vor trebui sa cedeze suveranitatea copilului(mesia) care ni se va naste.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Sam Oct 22, 2011 8:53 pm

Prin lupta si jertfa/martiriul stramosilor nostrii, noi astazi avem un nume, o mostenire,o tara sau patrie. Participarea noastra la acest recensamant presupune recunoasterea suveranitatii UE, adica a unui alt stapan decat cei care a murit pentru noi si prin care Christos a fost oglindit. Nu oricine are dreptul sa ne numere decat cel ce ne-a castigat pentru el prin sangele si trupul lui. Nu se poate sa slujim la doi stapani, comitem un sacrilegiu prin faptul ca intoarcem spatele celor care au murit pentru neatarnarea si intregirea noastra, pur si simplu calcam in picioare sangele lor.

”Zadarnic Horea a murit pe roata
si a purtat Hristos pe frunte spini.”

Adrian Paunescu


Zadarnic a murit Consantin Brancoveanu?

https://www.youtube.com/watch?v=jYv3pMh3Rqo&feature=related


Ultima editare efectuata de catre nicu in Dum Dec 11, 2011 6:00 pm, editata de 1 ori
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  calea Sam Oct 22, 2011 8:57 pm

Un anunț, a apărut un forum de discutii pentru martorii lui Iehova și nu numai:

http://forum.martorii-lui-iehova.ro/index.php


Cât despre recensământ:
Luca 2:1  În vremea aceea a ieșit o poruncă de la Cezar August să se înscrie toată lumea.
2  Înscrierea aceasta s-a făcut întâia dată pe când era dregător în Siria Quirinius.
3  Toți se duceau să se înscrie, fiecare în cetatea lui.
4  Iosif s-a suit și el din Galilea, din cetatea Nazaret, ca să se ducă în Iudea, în cetatea lui David, numită Betleem, pentru că era din casa și din seminția lui David,
5  să se înscrie împreună cu Maria, logodnica lui, care era însărcinată.

calea

Mesaje : 72
Data de înscriere : 16/01/2011

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Sam Oct 22, 2011 9:25 pm

Intradevar Aline, asa pare din text, ca Iosif si Maria au fost numarati pentru Roma.
Si eu am fost tentat la inceput sa cred asa, asta fiindca cautam o litera a legii si nu duhul ei.
Gandestete ca daca Iosif si Maria au fost numarati pentru Roma, asta inseamna ca ei deveneau din momentul acela Romani, deznationalizati,instrainati de linia lui Avraam sfintita prin sange, inclusiv Iisus.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Mar Oct 25, 2011 3:10 pm

calea a scris:Cât despre recensământ:
Luca 2:1  În vremea aceea a ieșit o poruncă de la Cezar August să se înscrie toată lumea.
2  Înscrierea aceasta s-a făcut întâia dată pe când era dregător în Siria Quirinius.
3  Toți se duceau să se înscrie, fiecare în cetatea lui.
4  Iosif s-a suit și el din Galilea, din cetatea Nazaret, ca să se ducă în Iudea, în cetatea lui David, numită Betleem, pentru că era din casa și din seminția lui David,
5  să se înscrie împreună cu Maria, logodnica lui, care era însărcinată.



Aline,textul citat de tine nu constituie un argument, este total lipsit de discernamant, de duh.
Daca Iosif si cu Maria ar fi participat la recensamant, atunci nu ar fi spus mai tarziu ca Maria era fecioara, ca nu a cunoscut barbat si ca Iosif insusi care era sotul ei,nu a cunoscut-o pana de dupa ce Maria nascuse. Este total contradictoriu ca ea sa fi ramas curata din punct de vedere fizic dar duhovniceste nu.
Eu zic ca textul citat de tine a fost modificat intre timp de la scrierea lui si permis de Dumnezeu deoarece legea trebuie sa fie scrisa in inima si nu pe niste table de piatra.
Legea se scrie in inima prin jertfa,prin sange, prin pietre vii(martiri). De aceea ne indeamna biblia sa ne apropiem de el,piatra vie, pentru ca legea sa fie parte din noi.Cand cineva se aproprie de pietrele vii, aceea persoana moare odata cu el, intra intr-un legamant cu el, sfintit prin sangele varsat, se angajeaza in inima lui sa nu aiba alta cauza, alt stapan decat cel care a murit, are loc un botez a acelei persoane in moartea martirului.
Moartea martirica a lui Iisus Christos a stralucit,oglindit timp de atatea veacuri de istorie,prin eroii si martirii Romaniei.
Degeaba noi indemnam astazi pe altii sa se apropie de piatra vie care este Iisus Christos, in timp ce noi suntem indiferenti fata de pietrele vii a Romaniei prin care Christos a stralucit.
''OARE EUROPA A FOST RASTIGNITA PENTRU VOI, OARE PENTRU NUMELE COMISIEI EUROPENE ATI FOST VOI BOTEZATI?''

OARE: ”Zadarnic Horea a murit pe roata
si a purtat Hristos pe frunte spini.” ???????

Adrian Paunescu


Ultima editare efectuata de catre nicu in Mier Dec 21, 2011 2:54 pm, editata de 1 ori
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Mar Oct 25, 2011 8:24 pm

Avem o tara sfanta plina de martiri si de eroi, de la Burebista pana la Maresalul Antonescu.
Sa tinem fara sovaire de ceea ce ni s-a dat, zidit si sfintit in inima noastra prin sangele si trupul inaintasilor nostrii. Sa nu tradam niciodata sangele legamantului care s-a scurs pe cruce si care a fost prefigurat prin martirii nostrii.

https://www.youtube.com/watch?v=cPoKySnTcFA&feature=related


Horea:
''Sa va tineti de juramantul dat mie(juramant/legamant sfintit prin sange), caci singura, statornicia noastra in credinta data, si pe mine si pe toata Romanimea o poate mantuii.’’


Ultima editare efectuata de catre nicu in Mier Noi 02, 2011 7:19 pm, editata de 1 ori
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Sam Oct 29, 2011 10:19 am

Potrivit bibliei:
''Toiagul de domnie nu se va departa din Iuda,
nici toiagul de carmuire dintre picioarele lui,
pana va veni Silo,
si de El vor asculta popoarele.'' -Geneza 49:10

Deci, pana nu se va naste copilul de parte barbateasca, cel promis, Suveranitatea Romaniei va ramane in picioare.

Nu trebuie ca primul venit sa fie si primul servit.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Lun Oct 31, 2011 3:26 pm

Potrivit unor date luate de pe internet, pana in acest moment au fost recenzate 17.704.236 de persoane.

Ceea ce conteaza in ochii lui Dumnezeu, este ca s-a gasit totusi o ramasita care a opus rezistenta prin credinta, ca linia mesianica nu s-a compromis. Ramasita aceasta reprezinta suveranitatea Romaniei.
O caruta de oameni care tine in sah imperii, o ramasita de oameni incapatanati fara de care Dumnezeu ar fi lepadat Romania.

”De nu ne-ar fi lasat Domnul ostirilor o mică ramasita, am fi ajuns ca Sodoma, si ne-am fi asemanat cu Gomora.” -Isaia 1:9
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Vin Dec 09, 2011 3:30 pm

Suveranitatea si independenta Romaniei nu tine numai de cele fizice, asa ca ea inca sta pe picioare.
Ce zice Dumnezeu lui Avraam? ”Daca vor fi numai zece oameni (o caruta de oameni)in cetate, pentru acei zece oameni nu voi distruge cetatea”.
Cat timp mai exista coloana vertebrala in Romania, ”EA ESTE”.
Cu o caruta de oameni integrii, vom tine in sah imperii.
Cat timp mai exista o ramasita sau o caruta de oameni cu caracter, acestia garanteaza suveranitatea si independenta Romaniei.

”De nu ne-ar fi lasat Domnul ostirilor o mică RAMASITA, am fi ajuns ca Sodoma, si ne-am fi asemanat cu Gomora.” -Isaia 1:9

Ramasita aceasta sau caruta aceasta de oameni este cea care mai reprezinta suveranitatea si independenta Romaniei. O ramasita de oameni incapatanati fara de care Dumnezeu ar fi lepadat Romania.

Potrivit bibliei:
”Toiagul de domnie nu se va departa din Iuda(Romania),
nici toiagul de carmuire dintre picioarele lui,
pana va veni Silo,
si de El vor asculta popoarele.” -Geneza 49:10
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  nicu Sam Mai 05, 2012 11:56 am

''Ai Rusului vom fi? Ai Turcului vom rămânea? Ne vom închina Polonilor? Fi-vom ai Austriacului?''-Nicolae Iorga
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

RECENSAMANT 2011 Empty Re: RECENSAMANT 2011

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum