Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

3 participan?i

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Mier Ian 06, 2010 12:04 pm

A se avea in vedere urmatoarele texte mesianice:

Psalmi 2:6 „Totusi, Eu am uns pe Împaratul Meu pe Sion, muntele Meu cel Sfant.”

Psalmi 30:7  Doamne, prin bunavointa Ta ma asezasesi pe un munte tare dar ti-ai ascuns Fata si m-am tulburat.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Mier Ian 06, 2010 1:15 pm

Psalmi 132:13,17 Da, Domnul a ales Sionul, l-a dorit ca locuinta a Lui si a zis:
Acolo voi înalta puterea lui David, voi pregati o candela unsului Meu,

Psalmi 40:2,3 M-a scos din groapa distrugerii, din fundul mocirlei; mi-a pus picioarele pe stâncã si mi-a întarit pasii.
Mi-a pus în gura o cântare noua, o lauda pentru Dumnezeul nostru. Multi au vazut lucrul acesta, s-au temut si s-au încrezut în Domnul.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  logic Vin Ian 08, 2010 9:58 pm

Un singur mesia, indiferent de perspectiva. Mielul sau Mielul+144000.

logic

Mesaje : 106
Data de înscriere : 03/08/2008

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Dum Ian 10, 2010 12:23 pm

Psalmi 2:6 „Totusi, Eu am uns pe Împaratul Meu pe Sion, muntele Meu cel Sfant.”
Apoc 14:1 se refera exclusiv la printul, unsul, mesia, alta interpretare este irelevanta si se bate cap in cap cu alte invataturi. Daca zicem ca acolo ii Iisus si cei care vor merge in cer atunci va fi greu sa dovedim ca numai 144000 vor merge in cer si nu-i in corcondanta cu intreaga biblie. Dar daca acceptam ideea ca e vorba de Isus Cristos(Mesia) si cei 144000, al doilea Mesia care vor compune o clasa, atunci parca toate capata un sens.


Ultima editare efectuata de catre nicu in Sam Sept 24, 2011 11:13 am, editata de 1 ori
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  logic Dum Ian 10, 2010 7:42 pm

Nu prea am inteles care este argumentul tau. Poate mai adaugi detalii. Faptul ca ai fost martor si acum nu mai esti, nu prea este un argument.

Martorii au un punct bun in privinta celor 144000 de pe muntele Sion si cateva discutabile.
Punctul bun este ca ii considera israeliti spirituali (membri ai bisericii).
Punctele discutabile sunt:
- interpreteaza numarul literal
- il aplica la intreaga biserica cu incepere din secolul intai
- respectivii sunt transformati in spirite (o clasa cereasca pe un Sion ceresc)
in contrast cu restul omenirii pe pamant

Vezi parerea mea Cand apar cei 144000 ?


Ultima editare efectuata de catre logic in Dum Feb 21, 2010 7:52 pm, editata de 1 ori

logic

Mesaje : 106
Data de înscriere : 03/08/2008

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Dum Feb 21, 2010 11:27 am

Scuze ca am lipsit atat de la ultima mea postare.Numai noi doi pe aici? Nu conteaza,forumu asta ramane la favorit.Apropo de unde esti logic,care e viata ta?
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  logic Dum Feb 21, 2010 7:49 pm

nicu a scris:Scuze ca am lipsit atat de la ultima mea postare.Numai noi doi pe aici? Nu conteaza,forumu asta ramane la favorit.Apropo de unde esti logic,care e viata ta?

La chat se baga mai multi, la exegeza mai putini...

logic

Mesaje : 106
Data de înscriere : 03/08/2008

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Mier Feb 24, 2010 10:17 am

Nu,normal ca faptul ca am fost martor,nu constitue un argument,am vrut doar sa arat cum am ajuns la aceasta revelatie unica.
Argumentele sunt mai sus.Imaginea personei ce sta pe muntele sion si canta o cantare noua,nu poate sa se refere decat la mesia.Faptul ca impreuna cu Isus mai sunt inca 144000 de persoane ne arata ca istoria va cunoaste un al doilea mesia,aceasta clasa de 144000.Acestia vor bea cu Isus din aceasi cupa,cum ar veni.Cupa lui Iosif a fost gasita asupra lui Beniamin,oare lucrul asta nu inseamna nimic?
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Mier Feb 24, 2010 11:03 am

am aflat dintr-o sursa,cica acum Martorii lui Iehova au in jur de 10000 de unsi.De la 8000 cat erau candva au sarit la 10000,prin asta s-au asigurat ca vor avea cine sa-i mai creada pentru inca o generatie.Nu fac decat sa-si intarzie soarta.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  logic Mier Feb 24, 2010 8:02 pm

nicu a scris:.Faptul ca impreuna cu Isus mai sunt inca 144000 de persoane ne arata ca istoria va cunoaste un al doilea mesia,aceasta clasa de 144000.

De ce nu lasam simbolul asa cum este, un Miel sacrificat devenit Mesia pe Sion si o ramasita de 144000 de israeliti care il insotesc la domnie? (Mielul si cei 144000 sunt simultan pe Sion)

logic

Mesaje : 106
Data de înscriere : 03/08/2008

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Joi Feb 25, 2010 9:28 am

Eu unu nu pot sa las asa,daca pana acum am crezut ca pamantul este plat,un exemplu,si vine cineva cu o idee revolutionara si zice cum ca acesta ar fi de fapt rotund,nu pot sa nu-l iau in calcul,pana la proba contrarie.Ma intreb,oare cum vom fi in masura sa facem bine fratilor lui Cristos daca noi nu stim mai nimic despre acestia si avem prejudecati fata de ei,prejudecati care nu ne vor lasa sa avem tangenta cu ei atunci cand vor aparea.Sa vizualizam scena.Sa zicem ca cei 144000 vor aparea sau se vor naste in pragul unui razboi care este pe cale sa devina cel mai dezastruos din istorie.Acest razboi este taraganat timp de cinci luni,dandule astfel posibilitatea celor 144000 si nu numai lor,sa evite dezastrul prin parasirea locului in care va fi acel razboi.Odata ajunsi intr-un loc sigur acesti vor incepe sa predice si sa faca minuni.Mesajul ce il vor predica este este scurt si cuprinzator:POCAITI-VA CACI IMPARATIA LUI DUMNEZEU ESTE APROAPE!!!
Oare care va fi reactia noastra cand toate aceste lucruri se vor intampla.Poate vom fi printre cei care vor muri in acel razboi fiindca nu am parasit locul cu pricina si nu am luat seama la avertismente.Poate ne aflam intr-un loc neutru unde nu va ajunge acel razboi,astfel vom avea posibilitatea sa auzim despre cei 144000 sau chiar sa-i intalnim,dar oare cum vom reactiona atunci cand se va intampla.Care va fi pozitia noastra fata de acestia? Vom spune ca nu vin de la Dumnezeu si ca ceea ce fac vine de la satan? Exact asa as fi gandit cu catva ani in urma dar ii multumesc lui Dumnezeu pentru harul ce mi la dat.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Joi Feb 25, 2010 10:46 am

Sa ne imaginam ca razboiul acesta va avea loc in America.Aici e sediul multor religii.Acestia nu vor acorda atentie cuvintelor lui Isus din Luca 21:20 "Când veti vedea Ierusalimul înconjurat de osti, sa stiti ca atunci pustiirea lui este aproape". Vor vedea pericolul venind dar nu se vor da din cale fiindca au prea multe interese la mijloc.Ce fata o sa faca membri lor din alte tari cand se vor vedea fara pastor.Fara corp de guvernare,fara cei unsi,fara literatura.Oare cum a putut Dumnezeu sa permita ca corpul de guvernare si cei unsi sa aiba soarta unui pacatos.De aici se va trage mai multe concluzii,ori ca Dumnezeu nu exista si asfel o luam pe calea lumii,ori ca Dumnezeu nu a fost niciodata cu noi,doar ca am pretins noi lucrul acesta,de aici se poate ajunge undeva.In orice caz,religiile care ratacesc poporul isi vor gasi implinirea in cuvintele lui Zaharia:"Voi bate pe pastor si oile se vor risipi"
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  logic Joi Feb 25, 2010 11:19 pm

nicu a scris:Sa zicem ca cei 144000 vor aparea sau se vor naste in pragul unui razboi care este pe cale sa devina cel mai dezastruos din istorie.
ok, nicu, pari foarte convins. Totusi lasa loc posibilitatii ca cei 144000 sa fie simbolic israeliti si tot asa numarul lor sa fie simbolic. Pentru ca sunt vazuti impreuna cu Mielul care este un simbol al lui Isus Cristos si intr-o carte incarcata de simboluri.

logic

Mesaje : 106
Data de înscriere : 03/08/2008

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Joi Iun 10, 2010 3:55 pm

Sa ia cei doi tapi si sa-i puna inaintea Domnului, la usa cortului intalnirii.
Aaron sa arunce sorti pentru cei doi tapi: un sort pentru Domnul si un sort pentru Azazel.
Aaron sa ia tapul care a iesit la sorti pentru Domnul si sa-l aducă jertfa de ispasire.
Iar tapul care a iesit la sorti pentru Azazel, sa fie pus viu înaintea Domnului, ca sa slujeasca pentru facerea ispasirii si sa i se dea drumul in pustie pentru Azazel. -Lev 16:7-10

Iata jertfa mistuita de foc pe care o veti aduce Domnului: in fiecare zi, cate doi miei de un an fara cusur, ca ardere de tot necurmata.
Sa aduci un miel dimineata si celalalt miel seara.-Num 28:3,4
Doua modele profetice care marturisesc despre cei doi unsi, pe care ii va cunoaste istoria.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Dum Oct 17, 2010 9:41 am

ok, nicu, pari foarte convins. Totusi lasa loc posibilitatii ca cei 144000 sa fie simbolic israeliti si tot asa numarul lor sa fie simbolic. Pentru ca sunt vazuti impreuna cu Mielul care este un simbol al lui Isus Cristos si intr-o carte incarcata de simboluri.

Nici eu nu sunt convins suta la suta de numarul acestora sau originea lor,stiu doar ca acestia se nasc in Romania.Eu sunt deschis si la alte interpretari,nu vreau sa cenzurez pe nimeni,poate ca nu mie dat sa stiu inca.Interpretarile sunt ale lui Dumnezeu si la timpul potrivit le vom afla.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  calea Mar Feb 08, 2011 1:40 pm

Nicule, aceștia sunt din triburile lui Israel, nu sunt din România? Și sunt un număr literal în contrast cu marea mulțime nenumărată.

Vezi:

http://exm.uv.ro/documente/144000.html

http://exm.uv.ro/documente/israels.html

calea

Mesaje : 72
Data de înscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Mar Feb 08, 2011 1:59 pm

inca nu sunt 100% sigur de anumite lucruri despre ei.Stiu doar ca atunci cand va muri cel ce mananca,atunci din cel ce mananca va iesi ce se mananca si din cel tare va iesi dulceata.El va veni in Romania unde va fi uns, inputernicit,nascut de catre femeie(nastere ideologica).El este Beniamin,fratele lui Isus asupra caruia se va gasi cupa lui Isus Christos.El este al doilea martor,primul fiind femeia.Si indata ce acest copil de parte barbateasca se va naste,va fi rapit sau repatriat in Ierusalim.Repatrierea sau rapirea are loc inainte de-a veni Esau de la vanatoare,viata lui fiind amenintata de catre acesta deoarece ii va fura binecuvantarea.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  calea Mar Feb 08, 2011 7:20 pm

Dragă Nicu, paralelele biblice pot să nu fie perfecte, aceste paralele pe care le faci tu sar putea să nu fie așa, Societatea Turnul de Veghe sa bazat pe paralele pentru anumite evenimente profetice, de exemplu:
Ei credeau ca Isus este prezent din 1874, și făcând paralelă cu serviciul lui Isus pământesc de trei ani și jumătate, au dedus că în 1978 au loc învierile.
Sau alte calcule și paralele au dus la anul 1925 ca an al învierii lui Avraam, Isac, Iacov.

Paralelele nu toateauna sunt exacte, și nu în toate cazurile putem să le folosim, ca nu cumva să pățim ca și martorii, care bazându-se pe anumite paralele au dat preziceri care nu sau împlinit.

În al doilea rând vreau să-ți spun că conform Biblie nu sunt doi Mesia, Mesia este Isus, iar toți creștinii adevărați sunt trupul Lui, toți creștini adevărați sunt frați cu El, toți cei ce fac voia Tatălui, din acest punct de vedere nu există creștini care să fie frați cu isus, și creștini care să nu fie frați.

În ce privește Beniamin, dacă Iosif Îl reprezintă pe Isus, Beniamin reprezintă pe toți frații Lui, pe adunarea Lui, trupul Lui. Iar ceilalți frați ai lor reprezintă Israelul carnal, care în primă fază îl vând pe Iosif (Isus), și apoi se căiesc și se smeresc, ca în final Iosif (Isus) să-i ierte, reprezentând împăcarea lui Israel cu mesia în ziua de mânie a lui Dumnezeu, când Îl vor vedea pe Isus și se vor pocăi și Îl vor plânge, cum plânge cineva pe cel întâi născut care a murit (Zaharia 12:10).

În ce privește România, această țară nu apare în profețiile Biblice ca fiind mai specială în ochii lui Dumnezeu ca celelalte națiuni. Alte națiuni au suferit mai mult ca România, sau au fost vândute ca România.
Exemplu: evreii, armenii, polonezii, etc.

Dumnezeu nu face părtinire între țări, El a ales în noul legământ nu niște țări, ci invizi care cred în Fiul Său, orice altceva care susține altceva cum ar fi de țări alese este nebiblic. În viitor Israelul va mântuit, o treime din El, numit: "rămășița lui Israel", în afară de Israel, Dumnezeu va mântui poporul Lui care este format din oameni din toate națiunile.


calea

Mesaje : 72
Data de înscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Mar Feb 08, 2011 10:08 pm

faptul ca anumite persoane n-au stiut sa citeasca hartile sau sa interpreteze visele,modelele profetice,nu inseamna ca acestea se anuleaza, fiind fara valoare,neinsemnand nimic,nevrand sa ne transmita nimic.Ceea ce se dovedeste a fi de nimic,sunt cititorii,cei care au incercat sa talmaceasca si au dat gres, dovedinduse nevrednici pentru a primi acest har.
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  calea Mier Feb 09, 2011 12:44 pm

paralelele sigure sunt cele care sunt dovedite prin texte cu semnificație literală, la aceste argumente putem aduce și paralelele dar dacă aducem paralelele înainte putem greși.

Scriptura spune clar că toți creștini sunt una, între creștini care sunt una în Cristos nu există o clasă mai specială, toți creștinii adevărați sunt din trupul lui Cristos, și Isus este învățătorul noastru, și toți creștini adevărați sunt prefigurați de Beniamin fratele lui Iosif (Isus).

Orice altă interpretare trece peste ceea ce este scris, indiferent ce paralele al găsi, Noul Testament expune clar aceste lucruri fără tăgadă, astfel cei 144.000 nu sunt un alt Mesia, ci sunt și aceștia când vor apărea frați cu noi și părtași la aceiași chemare și moștenire ca fii ai Tatălui împreună cu noi.

calea

Mesaje : 72
Data de înscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Mier Feb 09, 2011 9:03 pm

Litera omoara,duhul este cel care da viata.Hai sa te intreb,dupa parerea ta, crezi ca ghicitoarea lui Samson are vreo insemnatate ceva mai mult decat literala? Oare nu este cuvantul lui Dumnezeu duhovniceasca?Nu se intelege ea tot duhovniceste?Cine descopera lucrurile adanci ale lui Dumneze:LITERA sau DUHUL?
Noua ansa Dumnezeu ni le-a descoperit prin Duhul Sau. Caci Duhul cercetează totul, chiar si lucrurile adanci ale lui Dumnezeu.-1Cor 2:10
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Mier Feb 09, 2011 9:16 pm

Eu stiam ca Rahela avea o vedere mai buna ca Leea.Aline cum VEZI tu aceasta simpla observatie din cuvantul lui Dumnezeu.TI-AM SCRIS CU TIPARE SA VEZI MAI BINE.SPER CA NU TE SUPERI PE MINE CA TE IAU CAM TARE?
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  calea Mier Feb 09, 2011 9:39 pm

Draga Nicule, în stabilirea unei doctrine nu primează prefigurările, unele din ele pot fi interpretate în mai multe feluri, ci textele literale.

Faptul că iei texte clare și cu semnificație literală nu însemnă că ești al slovei, însuși Duhul îți poate spune care lucruri sunt literale și care sunt simbolice.

În ce privește ceea ce mai cerut tu, nu doresc să răspund este inutil, tu trebuie să te hotărești, ce primează la tine în stabilirea unui adevăr:
1) textele literale clare.
2) prefigurările profetice (făcute de multe ori de mintea omului și nu de Duhul Sfânt)?

Hotărăște-te !!!

calea

Mesaje : 72
Data de înscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Joi Feb 10, 2011 10:49 am

Totusi la ce se refera ghicitoarea lui Samson?Poate spune cineva daca aceasta are vreo insemnatate?Sau toti credeti ce este ceva inutil?
nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  nicu Vin Feb 11, 2011 11:07 am

Calea a scris:

În ce privește Beniamin, dacă Iosif Îl reprezintă pe Isus, Beniamin reprezintă pe toți frații Lui, pe adunarea Lui, trupul Lui.


N-are cum,IOSIF inseamna adaugare iar BENIAMIN inseamna fiul durerii.
Fratii lui Christos reprezinta toti crestinii care au fost adaugati(IOSIF) in trupul lui Christos.
BENIAMIN este cel care provoaca moartea,el este fiul durerii care atunci cand se va naste,primul martor incepe sa scada iar al doilea,sa creasca.

El trebuie să creasca, iar eu sa ma micsorez.-Ioan 3:30

nicu
nicu

Mesaje : 361
Data de înscriere : 11/09/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ? Empty Re: Intrebare: CATI MESIA SE AFLA IN APOC. 14:1 ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum